● IN STOCK
Nzxt H510 PC – Matte White
Price
Rs. 25,100
Due to frequent market fluctuations, Final price confirmed on WhatsApp
Brand
NZXT
Condition
New
Warranty
Limited Warranty
SKU
PCC-9285
Elegant chassis with panoramic tempered glass and fans.
Fast reply · Genuine parts · WhatsApp ordering
// Specifications
| brand | NZXT |
| Warranty | Limited Warranty |
| Form Factor | Mid Tower |
| Color | White |
| Side Panel | Tempered Glass |
| Pre-installed Fans | 1 x 120mm (Rear), 3 x 120mm (Front) |
| Motherboard Support | ATX / Micro-ATX / Mini-ITX |
| I/O Ports | HD Audio, USB 2.0 x2, USB 3.0 x1 |
| Max GPU Length | 330mm |
| Max CPU Cooler Height | 160mm |
| PSU Support | ATX |
| Drive Bays | 2 x 2.5" SSD, 2 x 3.5" HDD |
| Build Material | Steel, Tempered Glass |
| Radiator Support | Front: 360mm, Rear: 120mm |
// Description
Looking for Nzxt H510 PC – Matte White? Get it at PC Wala Online in Pakistan. This chassis is the top choice for Marketing Manager and Graphics Designers in Gujranwala. Check the current price today and upgrade your workspace with elite cooling.




