● IN STOCK
AULA Mountain S12Pro USB Wired 2400 DPI RGB Macro Ergonomic Gaming Mouse
Price
Rs. 2,600
Due to frequent market fluctuations, Final price confirmed on WhatsApp
Brand
AULA
Condition
New
Warranty
N/A
SKU
MOU-0065
Macro-ready gaming performance with AULA Mountain S12Pro Wired Gaming Mouse. 800?2400 DPI optical sensor, 8 macro programmable buttons, tail-wing RGB breathing light, 1.6m USB cable, and 119g ergonomic body ? built for MOBA and MMO gaming.
Fast reply · Genuine parts · WhatsApp ordering
// Specifications
| Model / Series | Mountain S12Pro |
| Connectivity | Wired (USB) |
| Color | N/A |
| Sensor Type | Optical |
| DPI / Resolution | 800 - 2400 DPI |
| Polling Rate | 125 Hz |
| Number of Buttons | 8 |
| Ergonomic Design / Style | Ergonomic |
| RGB Backlighting | Yes (RGB) |
| Weight | 119 g |
| Dimensions | 117.3 ? 76.7 ? 39.3 mm |
| Battery | Wired (No Battery) |
| Cable Length / Type | 1.6 meters |
| OS Compatibility | Windows XP / 7 / 8 / 8.1 / 10 |
| Macro / Programmable Buttons | Yes (Programmable Buttons, Macro Support) |
| Micro-Switch Type / Durability | High Durability Micro-Switch |
| Tracking Speed and Acceleration | 20G Acceleration |
| Warranty | N/A |
// Description
Get the AULA Mountain S12Pro Wired Gaming Mouse at the best Price in Pakistan from PC Wala Online. Powered by optical sensor with 800?2400 DPI range, 7 programmable macro keys with button lifespan of 3M clicks, tail-wing breathing RGB light, and 1.6m USB cable. Right-handed 119g ergonomic shell, 117.3?76.7?39mm dimensions, MOBA/MMO optimized, and Windows XP?10 compatible ? an affordable macro powerhouse for genre-focused gamers.




